Wydanie nr 173/2026, Poniedziałek 22.06.2026
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zderzenie trzech pojazdów na DK22 koło Stogów. Dwie osoby trafiły do szpitala

Zderzenie trzech pojazdów na DK22 koło Stogów. Dwie osoby trafiły… fot. KPP Malbork
W poniedziałek, 22 czerwca około godziny 10:30 na drodze krajowej nr 22, na skrzyżowaniu w rejonie miejscowości Stogi w gminie Malbork, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz ciężarówki. Do szpitala przewieziono kierowców aut osobowych.

W poniedziałkowe przedpołudnie, około godziny 10:30, służby ratunkowe zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 22, na skrzyżowaniu z miejscowością Stogi w gminie Malbork.

„Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 56-letnia kierująca Nissanem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, w wyniku czego uderzyła w Hyundaia, który następnie odbił się i uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę marki Man” – przekazała mł. asp. Martyna Orzeł, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Policja potwierdziła, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierowcy obu samochodów osobowych zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania. Na miejscu pracowała grupa procesowa, która wyjaśnia szczegółowe okoliczności i przebieg zdarzenia.

Bezpośrednio po wypadku droga była całkowicie zablokowana. W późniejszym czasie wprowadzono ruch wahadłowy, co pozwoliło na częściowe przywrócenie przejezdności trasy. Działania służb trwały do godz. 14:00.

Zdjęcia: KPP Malbork

 

W dniu 22.06.2026 r. około godziny 10:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Malborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 22. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Malborku, jeden zastęp OSP Stogi, jeden zastęp OSP Miłoradz, patrol Policji oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono wypadek drogowy z udziałem dwóch pojazdów.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do jednej osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom wypadku, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz przekazaniu miejsca zdarzenia odpowiednim służbom.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. W trakcie prowadzonych działań ruch na drodze krajowej nr 22 był całkowicie zablokowany.

Okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane przez Policję.

Ostatni zastęp straży pożarnej zakończył działania i odjechał z miejsca zdarzenia około godziny 13:53.

Oficer prasowy
KP PSP w Malborku
sekc. Patryk Kleina

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.